Bodrum
KURT BURNU 

Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Tekne ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Kaya oluşumları yaklaşık 3 metreden başlayıp, 20-30 metrelere kadar inmektedir. Alçalma/Yükselme sırasında kaya balıkları, orfoz, deniz yıldızı, deniz hıyarı ve birçok kırık amfora parçası görmeniz mümkündür. . Takes about 15 minutes by boat. The rock formations start from 3 meters and then goes down to 20-30 meters. During the descent/ascent expect to see stone fish, groupers, star fish, sea cucmber and lots of broken amphora. Yaklaşık 15 metre derinlikte eski bir Fenike gemisine ait bir çapa bulunmaktadır. 

TİLKİ BURNU 
Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Tekne ile yaklaşık 12 dakika sürmektedir. Kaya oluşumları yaklaşık 3 metreden başlayıp, 20 metreye kadar inmektedir. Kaya çıkıntıları, deniz yatağında taşlık ve kumluk yüzeyler ve deniz yosunları mevcuttur. Hemen hemen her dalışta müren ve ahtapaotlar ile karşılaşmanız mümkündür. 

BÜYÜK RESİF 
Bodrum için sembolik bir dalış noktasıdır! Tecrübeli ve başlangıç seviyesindeki lisanslı dalgıçlar için uygundur. Tekne ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Resifin üst kısmı yaklaşık 4 metreden başlar ve 28-32 metreye kadar derinleşir. Bodrum/Gümbet tarafına bakan kısmı teraslar halinde aşağı iner, Karaada'ya dönük kısmı ise dik bir duvar dalışıdır. Vatoz, orfoz, çeşitli süngerler, kaya balıkları ve birçok balık çeşidi görmeniz mümkündür. Zaman zaman su yüzeyine doğru bakarak, herhangi bir baraküda sürüsünün geçip geçmediğini kontrol edin. 

KÜÇÜK RESİF 
Küçük Resif, Büyük Resif'ten Bodrum'a doğru 200 metre ileride yer almaktadır. Yaklaşık 5 metreden başlar ve 28-30 metrelere kadar iner. Resifin dikey duvalarını iyice tarayarak, orfoz sürülerine, lagoslara, levreklere, akyalara, müren, ahtapot ve kaya balıklarına rastlamanız mümkündür ... ve eğer şanslıysanız bir deniz kaplumbağasına! Bu mükemmel dalış noktasında, kontrollü dalış yaparsanız resifin etrafında iki kere turlamanız mümkün. 

FENER 
Karaadanın hemen ucunda yer alır. Tekne ile yaklaşık 20 dakika mesafededir. Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Kaya oluşumları yaklaşık 5 metreden başlayıp, 20 metreye kadar inmektedir. Kaya çıkıntılarını, kumluk ve yosunluk alanı geçtikten sonra Beyaz Mercanları görebilirsiniz. (bu nokta, Karaada'da Beyaz Mercanların hala yaşadığı tek bölgedir.) Ayrıca ahtapot, kaya balığı, müren, orfoz ve birçok balık çeşidi de size eşlik edecektir. 

SG115 BATIĞI 
Tüm seviye dalgıçlar için güvenli bir batık dalışıdır. En derin noktası 30 metrede ve en sığ noktası 18 metrededir. SG115 29 metrelik bir hücum botu olup, Bodrum sualtı dünyasına Türk Sahil Güvenliği tarafından 2007 yılında bağışlanmıştır. 

PAÇOZ 
Kaçakçı Koyu ve Fener arasında yer alan bir noktadır. Tekne ile yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Yaklaşık 6-7 metre derinlikte deniz bitkileri ile kaplanmış derin bir duvar göreceksiniz. Duvarı geçtikten sonra 3 adet mağara göreceksiniz. (lisansınıza göre izin verilecektir). Karavida, baraküda, ahtapot, vatoz ve süngerler üzerinde dinlenen orfozlara rastlamanız mümkündür. Deniz yatağı taş ve kumdan oluşur. 14 metrelik "Sultan Teknesi" batığı da bu noktada yer almaktadır. 

KAÇAKÇI KOYU 
Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Koyun her iki tarafına doğru dalış yapılabilir. Yavaş yavaş 26 metreye kadar inen kaya oluşumları vardır. Kayalardaki çatlaklarda mürenler mevcuttur. Orfozlara ve çeşitli renklerde süngerlere rastlamanız mümkündür. 

DELİKLİ MAĞARA 
Karaada'nın arkasında yer alan mağaranın girişi, yaklaşık 14 metre derinliktedir. Tecrübeli ve başlangıç seviyesindeki lisanslı dalgıçlar için uygundur. Tekne ile yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Mağaranın içindeki mor ve sarı renkli oluşumlar görülmeye değerdir. Dalış esnasında orfoz, lagos, müren, ahtapot ve diğer küçük balık çeşitlerini görmeniz mümkündür. Mağaranın girişi geniştir. Tecrübeli dalgıçlar mağaraya girebilir ve bacasından dışarı çıkabilirler. Mağara kaya balıkları ve karavida'larla doludur. mağaranın tavanındaki 1 metre çapındaki delikten, 6 metre yukarı çıkarsınız. İlgi çekici olan ise, regülatörünüzden çıkan hava kabarcıkları yukarıda toplanırlar. Kamerası olanlar için bu mutlaka görüntülenmesi gereken muhteşem bir olaydır. 

PINAR1 BATIĞI 
Güvenli ve eğlenceli bir batık dalışıdır! En derin noktası 33 metrede en sığ noktası 18 metrededir. Tüm seviye dalgıçlar için ideal bir batık olan PINAR1 Türk Deniz Kuvvetleri tarafından zamanında su tankeri olarak kullanılmış Alman yapımı bir gemidir. 37 metrede uzunluğunda bu batıkta kaptan köşkü, güverte ve kamaralr gibi birçok yeri dolaşarak değişik bir macera yaşayabilirsiniz. 

POYRAZ 
Karaada'nın arkasında yer alır ve tekne ile yaklaşık 45 dakika sürer. Bu koy her zaman rüzgarlı olduğu için, sıcak yaz günlerinde oldukça ferahlatıcıdır. Hem tecrübeli, hem başlangıç hem de ilk defa dalışı keşfedecek olanlar için ideal bir noktadır. Kaya oluşumları yaklaşık 5 metreden başlayıp, 20 metreye kadar inmektedir. Orfoz, ahtapot, müren, deniz yıldızı ve diğer ufak balık çeşitlerini görmeniz mümkündür. Amfora parçaları da mevcuttur. 

YASSIADA 
Yassıada, volkanik patlamalardan oluşmuş değişik bir kayalıktır. Tekne ile yaklaşık 50 dakika mesafede olan bu dalış noktası, sadece tecrübeli dalgıçlar için uygundur, çünkü çok fazla akıntı vardır. Yassıada, Aksona Burnundan 300-400 metre uzaklıktadır. Karaada'ya bakan tarafı ve kuzey tarafı, çok sığ ve yosunlarla dolu olması sebebiyle dalış için uygun değildir. Diğer bölümlerinde ise, hemen hemen her dalışta karavida, müren, ahtapot, orfoz, sinarit, akya ve baraküda görmeniz mümkündür. Bütün bunlara ek olarak da 3 metre uzunluğunda bir vatoz da dalgıçlara eşlik etmektedir. 

AKSONA BURNU 
Adını, Bodrum'un meşhur sünger avcısı "Aksona Mehmet"den almıştır, çünkü ilk defa onun tarafından bulunmuştur. Tekne ile 50 dakika mesafede olan bu nokta sadece tecrübeli ve başlangıç seviyesindeki lisanslı dalgıçlar için uygundur. Kaya oluşumları yaklaşık 3 metreden başlayıp 20'lere sonra da bir kaya duvarına dönüşerek 30-35 metrelere inmektedir. Bölgede birçok arkeolojik buluntular vardır. Dalışınıza deniz yosunlarını ve kayalıkları geçerek devam edin, sonunda 13.5 metrelerde eski bir Fenike gemi çapası bulacaksınız. (dalıştan yaklaşık 16 dakika sonra) Çapa, kolaylıkla görünebilmesi için yassı bir kayanın üzerine yerleştirilmiştir. Duvara yaklaşırken, 30 metre derinlilkte bulunan neredeyse tüm bir parça halinde bulunan amforaya bakmayı unutmayın. Dalışınızda ahtapot, orfoz, lagos, barakuda, müren ve eğer şanslıysanız kedibalığı görmeniz mümkündür. 

GÜNEY UCU 
Karaada'nın güneyinde yer alır. Tekne ile 50 dakika mesafede olan bu nokta sadece tecrübeli ve başlangıç seviyesindeki lisanslı dalgıçlar için uygundur. Dalış, kayalık eğimler, çıkıntılar, deniz yosunları ve yosunlar arasında bulunan dev istiridyelerden oluşur. 16 metre derinlikte ahtapotlar mevcuttur. Küçük balık sürülerine rastlamanız da mümkündür. Bu bölgede ufak mağaralar ve 26 metrede yarım bir mağara görürsünüz. Bu mağarada, bir rafın üzerinde amfora vardır. Büyük bir orfoz bu mağaranın önünde dolaşır. 

KARGI ADASI 
Tekne ile yaklaşık 1.5 saat süren bu ada, kuzeybatı yönünde olup Akyarlardan 1 km ve Kos (Yunanistan)'dan 3,5 deniz mili uzaklıktadır. Sadece tecrbeli dalgıçlar için uygundur. Adanın üzerinde bir deniz feneri vardır. 5-25 metre arasında IV.YY'dan kalma kırık amfora parçalarına rastlamanız mümkündür. Kaya oluşumları yaklaşık 20 metreden başlayıp, 36 metreye kadar inmektedir. Bir dalışta 20 tane müren görmeniz mümkündür! Ayrıca bir sürü orfoz ve barakuda da görebilirsiniz. Bu noktanın tek dezavantajı, Kos adasına doğru olan kuvvetli akıntıdır. 

ORAK ADASI 
Hem tecrübeli, hem de başlangıç seviyesindeki lisansı dalgıçlar için enteresan bir duvar dalışıdır. 6 metreden başlayıp 90 metreye kadar iner. Tüm dalgıçların bu duvarı görmesini tavsiye ederiz. Tekne ile yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta olan bu bölge, ulaşılması zor ama sonunda keyif verecek olan bir dalış noktasıdır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!